» Dakar/Silk Way « » Loprais Drinks 69 « » Tatra Services « » Loprais FRT « » Loprais E-Shop « » drink4u «
15.01.2017 09:27
Dakar 2017 je minulostí...
  Zdravíme všechny fanoušky našeho týmu. Jsem rád, že jsme udrželi nervy na uzdě a v klidu dnešní etapu dojeli do konce. Sice emoce u některých týmů gradovaly i v té dnešní... více
14.01.2017 15:07
Co nás ještě potká?
  Dnešní den byl pro mne opravdu děsný. Ve včerejší etapě jsem asi málo pil, jsem dehydratovaný a chytil jsem asi úžeh. Od rána mi bylo dost blbě, chtělo se mi zvracet a celý... více
13.01.2017 10:02
Druhá dlouhá etapa…
Letošní druhá dlouhá etapa je za námi. Nebyla úplně ideální, navíc zase byla dělená neutralizační zonou,kterou nemám rád, ale tentokrát nám pomohla, protože jsme v ní měnili... více

 

6. etapa: Arica – Calama

Čtvrtek 10. ledna 2013

Spojovací úsek: 331 km
Rychlostní zkouška: 454 km

 

První rychlostní zkouška v Chile zavedla účastníky zpět do pouště Atacama. Dvě třetiny trati čelili písku a dunám. V další části se závodníci opět potkávají s velmi jemným pískem typu fesh-fesh. Den to byl velmi náročný, zejména po komplikacích, které měli včera Aleš, Serge a Radim. Nejen oni, ale i mechanici a celý doprovod týmu toho moc nenaspali. Snažili se nejdříve najít závadu a odstraňování se protáhlo až do ranních hodin. Aleš byl rozladěn a veliký boj se musel odehrávat také uvnitř. O to důležitější a obdivuhodnější je, co se v této šesté a dlouhé etapě odehrálo.

 

6. etapa

 

Aleš se s Princeznou a svými spolubojovníky zakousl do Dakaru znovu a pořádně. Na 438 ostrých kilometrech ztratil na vítěze etapy De Rooye pouhých 1:45 minut, většinu závodu se pohyboval před ním a těsně na druhém místě. Skvělý výkon nakonec stačil pouze na čtvrtý nejlepší čas a tolik neoblíbenou bramborovou medaili za prvním De Rooyem, druhým Rusem Karginovem a třetím holandským jezdcem Versluisem. Rozestupy na takové dlouhé a těžké etapě byly minimální. V průběžném hodnocení soutěže je naše 503 na šestém místě se ztrátou 1 hod 51 minut. Každá hodina se pro všechny skládá z minut a vteřin. Pátá příčka není pro dnešek nikterak vzdálená. Dakar pokračuje, je dlouhý a taky zrádný, pro všechny a v každém okamžiku. Bohužel dnešek byl i ve znamení dvou havárií. Havaroval Schoo na Tatře a Stacey s Ivecem. Stacey pokračuje v rallye dál, Schoo skončil úplně.

 

“Dnes to bylo velmi náročné. Spolykali jsme v kabině spoustu prachu. Bohužel jsme startovali relativně vzadu díky včerejším problémům a museli jsme v oblacích prachu, mnohdy na hranici rizika, předjíždět vozidla před námi. Byli jsme blízko etapového vítězství, v polovině erzety jsme ztráceli jen pár vteřin na vedoucí Kamaz. Bohužel nám 150 km před cílem odešly tři tlumiče. I tak nám celková ztráta 1,5 minuty na vedoucího De Rooye vynesla posun z osmého místa na příčku šestou. To nám vehnalo trošku optimismu po pádu z vedoucího místa díky včerejším technickým problémům. Bojujeme dál!” po skončení etapy vyjádřil optimismus Aleš Loprais.

 
7. etapa: Calama – Salta

Pátek 11. ledna

Rychlost, nadmořská výška i obtížnost porostou


Motorky/Čtyřkolky
Spojovací úsek: 586 km
Rychlostní zkouška: 220 km


Auta/Kamióny
Spojovací úsek: 534 km
Rychlostní zkouška: 220 km 


V brzkých ranních hodinách budou závodníci a týmy stoupat v konvoji vzhůru do And. Přitom se dostanou do nadmořské výšky 4.975 metrů, ve které se nachází nejvýše položený argentinský horský průsmyk. V rychlostní zkoušce se budou závodníci pohybovat v nadmořské výšce od 4 do 3,4 tisíce metrů, ale ručička na tachometru neklesne pod 100 km/h, přestože se stroje budou potýkat s nedostatkem výkonu zapříčiněným vysokou nadmořskou výškou a řidčím vzduchem.

 

Pro motorkáře to bude zkouška ohněm, protože průměrné teploty v tomto ročním období a v těchto nadmořských výškách se pohybují kolem 15 stupňů. Důležitá bude výdrž a odhodlání. Pokud zvládnou nástrahy trati, bude na ně čekat bivak, jenže v rámci maratónské etapy, takže servis bude pouze na jezdcích.


Largas Aleš en vivo, Radim, Sergey Princess 69!


Mañana continuará…

 
Share
Archiv
E-shop
E-shop
Aleš Loprais

CLARK OIL s.r.o. | Střelniční 1770 | 744 01 Frenštát p/R. | Czech Republic
Copyright © www.loprais.cz | 2013 All Rights Reserved
Design&Code: Tripon Media s.r.o. | www.tripon.cz

Karel Loprais