» Dakar/Silk Way « » Loprais Drinks 69 « » Tatra Services « » Loprais FRT « » Loprais E-Shop « » drink4u «
10.01.2018 13:46
Etapa 4 : San Juan de Marcona - San Juan de Marcona / A...
Tým trápila hned od startu 4. dakarské etapy technika vozu. V závěru poslední části RZ se v jednom trychtýři Queen převrátila na bok a Aleš byl s týmem nucen přenocovat přímo v... více
09.01.2018 15:22
Etapa 3: Pisco - San Juan de Marcona / Aleše zradila t...
Aleš Loprais dokončil třetí dakarskou etapu až na 17. pozici se ztrátou 1h:26min. Důvodem byly technické problémy v první části měřeného úseku, které ho při cestě potkaly. Přesto... více
08.01.2018 11:28
Etapa 2: Pisco - Pisco / Druhý flek
Aleš Loprais zahájil z první pozice a otevíral cestu konkurenci. Během navigačně náročné druhé etapy  z Pisca do Pisca se mu ale nevyhnuly drobné technické problémy. Ztráta času... více

 

Aleš Loprais

 

* 10. 1. 1980 v Olomouci

 

ales loprais1 ales3 DSC 6096 DSC 6098 DSC 6099 DSC 6101 DSC 6104 DSC 6107 DSC 6110 DSC 6113 DSC 6112 

 

Aleš Loprais kráčí ve stopách svého strýce Karla Lopraise, šestinásobného vítěze nejtěžšího závodu na světě - Rallye Dakar.

 

Do závodní Tatry se Aleš poprvé posadil v sedmi letech, krátce předtím než si jeho strýc Karel v roce 1986 odbyl svou dakarskou premiéru. "Přál jsem si jet s ním. Další roky jsem se utvrzoval, že se mi sen jednou splní. Mezitím se strýc stal legendou. Kolem aut jsem se motal i v době, kdy jsem studoval na hotelové škole."

 

Za důležitý milník v cestě za vytouženým cílem, tedy volantem závodní Tatry, považuje Aleš vznik soukromého Loprais Tatra týmu pod vedením svého otce, Milana Lopraise. V té době měl však Aleš i množství jiných zájmů: "Jezdil jsem na horském kole, létal s padákem. Táhne mě adrenalin." Právě při paraglidingu si Aleš Loprais zlomil dva obratle, naštěstí bez následků.

 

Rostoucí zájem o auta znamenal méně času na dálkové studium práv. Podnikání v rodinné firmě nakonec převážilo a tak se z Aleše nestal právník, ale podnikatel a závodník. Ve firmě zajišťující servis a prodej náhradních dílů k tatrovkám je, mimo jiné, odpovědný za zahraniční vztahy. Na plný úvazek se pak ještě věnuje výrobě energetických nápojů a zajišťování záležitostí v souvislosti se závodním týmem.

 

Po premiéře na horké sedačce navigátora po boku svého strýce v sezóně 2006 usedl Aleš o rok později již za volant a hned si dojel pro skvělé třetí místo: "Jeli jsme na hraně a vyšlo nám téměř vše. Měl jsem předsevzetí, dá říct i sen, který jsem nikomu neřekl nahlas, protože věřím na to, že když se sen zveřejní, tak se nikdy nesplní. Tím snem bylo umístění na stupních vítězů."

 

V dalším období závodní kariéry si Aleš připsal medailové úspěchy na Středoevropské rallye 2008 (3. místo), maďarské Hungarian Baja (1. místo), bral 3. místo při premiérovém ročníku Silk Way Rally 2009 i 4. místo o rok později. Na Dakaru 2011 nadchl fanoušky rovným bojem proti přesile továrních Kamazů, při němž přerušil šňůru 26 vyhraných etap ruského týmu apřipsal si dva etapové triumfy. "Víme, že jsme blízko a těší nás, že naše systematická práce a vývoj i ve skromnějších podmínkách nese úspěch.", řekl tehdy.

 

Už pod křídly nového názvu InstaForex Loprais Team a s novým speciálem, jehož tvarové řešení je malou revolucí mezi špičkovými trucky dokázal vyhrát náročnou Silk Way Rally 2011 na území Ruska, na domácích tratích soupeřů z Kamazu.

 

Aleš Loprais je svobodný a bydlí ve Frenštátě pod Radhoštěm.

 

Dosažené výsledky

GOLD
2008 HUNGARIAN BAJA Aleš Loprais / Milan Holáň / Ladislav Lála TATRA
2011 Silk Way Rally Aleš Loprais / Milan Holáň / Vojtěch Štajf TATRA

BRONZE
2009 DAKAR Series - Silk Way Aleš Loprais / Milan Holáň / Jaro Miškolci TATRA
2008 DAKAR Series - CER Aleš Loprais / Milan Holáň / Ladislav Lála TATRA
2007 RALLYE DAKAR 2007 Aleš Loprais / Petr Gilar TATRA

 

Další info

Čím jezdí? Audi RS6
Vysněný vůz? Porsche Carrera Turbo
Co nemá rád? Vybitý mobil a týrání zvířat
Co má nejraději? Dobré jídlo, skvělé víno a holky s jiskrou v oku

 

Archiv
E-shop
E-shop
Aleš Loprais

CLARK OIL s.r.o. | Střelniční 1770 | 744 01 Frenštát p/R. | Czech Republic
Copyright © www.loprais.cz | 2013 All Rights Reserved
Design&Code: Tripon Media s.r.o. | www.tripon.cz

Karel Loprais